Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku pribúda

02.08.2017 11:56

Ku koncu júna tohto roka pracovalo na Slovensku 42,4 tisíca cudzincov. V porovnaní s koncom júna minulého roka ide o nárast o 12,2 tisíca osôb.

Najpočetnejšie zastúpenie na slovenskom pracovnom trhu majú občania Rumunska. Tých ku koncu šiesteho mesiaca tohto roka na Slovensku pracovalo 8,3 tisíca, čo je medziročne viac o 1,3 tisíca osôb. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Na druhej priečke sú občania Srbska, ktorých prišlo za prácou na Slovensko 7,1 tisíca. Medziročne tak počet občanov Srbska pracujúcich na Slovensku stúpol o 4,3 tisíca. Nasleduje Česká republika, ktorá zaznamenala na konci júna 4,5 tisíca svojich občanov pracujúcich na Slovensku, čo je medziročne viac o 788 ľudí.

Takmer každý tretí cudzinec na Slovensku pracoval ku koncu júna v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 13,4 tisíca cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý koncom júna zaevidoval 8,5 tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 1,6 tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len štyria cudzí štátni príslušníci pracovali v okrese Gelnica.

#cudzinec #práca
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk