Taxíky firmám šetria čas aj peniaze

, 23.02.2017 06:00
Taxi
Ilustračné foto. Autor:

Firmy čoraz častejšie využívajú jazdy taxíkmi namiesto firemných áut. Dôvodom rastu záujmu podnikateľov o taxi služby sú nielen nižšie náklady, ale aj získanie času či benefitu pre pracovníkov. Zamestnanec firmy priemerne mesačne využije taxík na pracovné jazdy približne desaťkrát.

Takmer štvrtinu jázd cez taxi aplikáciu LIFTAGO tvoria firemní zákazníci. Najviac firiem pribudlo začiatkom roka. „Do programu pre bussines klientov sa počas jeho polročného fungovania zapojilo už vyše 100 firiem. Taxi aplikáciu využívajú nielen veľké spoločnosti  so stovkami zamestnancov, ale aj menšie firmy, živnostníci a startupy. Podľa prieskumu firmy najčastejšie využívajú taxíky na jazdy počas dňa na stretnutia s klientmi. Firmám zasielame prehľadný mesačný výpis jázd s faktúrou a zodpovedný pracovník či majiteľ firmy si môže kedykoľvek prezrieť aktuálny stav jázd vo svojom konte. Nemusí zbierať bločky. Firmy tak šetria čas na administratívu aj obvolávanie voľných taxislužieb, všetky dostupné taxíky majú totiž v mobilnej aplikácii. Časy čakania na taxík sú od 5 do 10 minút,“ uviedol Tomáš Sroka, šéf LIFTAGO na Slovensku.

Dôvod záujmu firiem o jazdenie taxíkmi súvisí aj s čoraz vyššími nákladmi na parkovanie. Hustá doprava či rozkopané ulice neumožňujú odstaviť či zaparkovať auto, čo spôsobuje manažérom ponáhľajúcim sa na stretnutie časový stres. Rovnako je pre firmy nevýhodné prenajať si stabilné parkovacie miesto v centre mesta, ktoré je drahšie než jazda taxíkom. „Keďže nemáme služobné autá, na stretnutia s klientmi v Bratislave, Prahe a Brne využívame najmä taxíky. Vďaka business programu nemusíme mať pri jazde taxíkmi pri sebe hotovosť či platobnú kartu. Za jazdy platíme jednorazovo po skončení mesiaca na základe faktúry, čo nám šetrí čas,“ uviedol Marek Vidovič, obchodný riaditeľ spoločnosti Modrý koník, s.r.o.

Výhodou spomínanej taxi aplikácie je, že aj firmy si môžu vybrať vodiča podľa ceny, typu auta, blízkosti či hodnotenia vodiča. „Unikátny systém tzv. trhoviska jázd už prináša svoje prvé ovocie. Keďže jedným z kritérií výberu ponuky vodiča je aj cena, vzájomná konkurencia vodičov a ich stúpajúci počet spôsobili, že v posledných mesiacoch výrazne klesajú ceny jazdenia našimi taxíkmi. Zároveň vzrástlo priemerné hodnotenie vodičov na skvelých 4,9 hviezdičky z maximálnych piatich, čo nás veľmi teší,“ dodal Tomáš Sroka.

Výhody využívania taxíkov pre firmy:

  • možnosť výberu z ponúk vodičov podľa ceny, času dojazdu, auta či hodnotenia vodiča
  • priemerný dojazd do 6 minút
  • ľahké objednanie cez aplikáciu v smartfóne
  • šetrenie času pri hľadaní voľného taxíka cez dispečingy
  • nízka administratíva vďaka prehľadnému mesačnému online reportu
  • odpadajú starosti s hľadaním voľného parkovacieho miesta v centre mesta
  • odpadajú náklady na parkovanie

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#taxíky #Práca a kariéra #Liftago #firmy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk