Slovenský trh práce čelí prehlbujúcemu sa nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily.
Slovensko pri súčasnom tempe približovania miezd nikdy nedobehne Švajčiarsko z pohľadu priemerného mesačného čistého príjmu.
Zamestnávatelia v Česku vyzvali vládu, aby riešila nedostatok pracovníkov v krajine a umožnila im dočasný nábor Ukrajincov.
Slovensko sa spomedzi stovky krajín sveta umiestnilo na 37. priečke z hľadiska schopnosti udržať a prilákať talentovaných ľudí na pracovný trh.
Španielske hospodárstvo rastie a pre mladých Španielov už nie je Nemecko zasľúbenou krajinou.
Na českom pracovnom trhu pretrváva nedostatok zamestnancov, ktorý umocňuje dopyt po brigádnikoch pre predvianočné predaje.
V najbližších rokoch na Slovensku ubudne veľká časť pracovnej sily. Na pracovnom trhu navyše je nesúlad ponuky a dopytu.
Ku koncu septembra tohto roka pracovalo na Slovensku 33,3 tisíca cudzincov. V porovnaní so septembrom minulého roka ide o nárast o 9,6 tisíca osôb.
Slovensko akútne potrebuje 10 tisíc IT špecialistov. Uviedol to prezident IT Asociácie Slovenska (ITAS) Mário Lelovský.
Ak chce slovenská ekonomika rásť, mala by otvoriť dvere pre pracovníkov z krajín mimo Európskej únie. Vyplýva to zo štúdie.
Uchádzačom o zamestnanie sa ponúka pestrá paleta voľných pracovných miest vo všetkých regiónoch Slovenska.
Záujem o absolventov univerzít zo strany zamestnávateľov stúpa. Najlepšie šance zamestnať sa majú absolventi informatiky, strojárstva a ekonómie.
Priemerný očakávaný plat absolventov vysokých škôl uvádzaný v ich životopisoch, keď vstupujú na trh práce, je 935 eur mesačne.
Predseda OZ Kovo Emil Machyna nesúhlasí s tým, aby Slovensko uvoľnilo podmienky pre prijímanie zamestnancov z tzv. tretích krajín.
Najpočetnejšie zastúpenie na slovenskom pracovnom trhu majú občania Rumunska.
Na trhu práce pre mnohé odvetvia hospodárstva chýbajú kvalifikovaní ľudia. O ktoré pozície ide konkrétne v strojárstve, hovorí Jozef Špirko.
Situácia v strojárstve de facto kopíruje stav v celej priemyselnej výrobe. Firmy bojujú s nedostatkom kvalifikovaných ľudí.
Po absolvovaní vysokej školy hlavne študenti humanitných smerov stoja pred otázkou, ako sa presadiť na slovenskom trhu práce.
Za posledných desať rokov sa požiadavky na digitálne zručnosti, tzv. e-Skills, preniesli aj do manuálnych profesií.
Motivačný list ponúka menej formálnu šancu predstaviť seba a svoje aktivity. Vďaka nemu môžete vyniknúť spomedzi desiatok iných uchádzačov.
Vždy máte možnosť pozitívne ovplyvniť svoju kariéru. Úspešní ľudia nesedia len na svojej stoličke, ale majú množstvo iných aktivít.
Počet Čechov, ktorí pre prácu opustia republiku, v niekoľkých posledných rokoch stúpa každoročne o zhruba 15 000.
Zamestnanci, ktorí vykonávajú pre zdravie rizikovejšie práce, by podľa šéfa odborového zväzu Kovo Emila Machynu mali ísť do dôchodku skôr.
Priemerný Poliak bude o 15 rokov zarábať rovnako ako priemerný obyvateľ Európskej únie, plánuje minister Mateusz Morawiecki.
Počet zamestnaných ľudí na Slovensku bude v dlhodobom horizonte vplyvom demografického vývoja stagnovať.