Na Slovensku pracuje o tretinu viac cudzincov ako vlani

27.10.2016 09:52

Ku koncu septembra tohto roka pracovalo na Slovensku 33,3 tisíca cudzincov. V porovnaní so septembrom minulého roka ide o nárast o 9,6 tisíca osôb.

Najpočetnejšie zastúpenie na slovenskom pracovnom trhu majú občania Rumunska. Tých ku koncu minulého mesiaca na Slovensku pracovalo takmer 7,4 tisíc, čo je medziročne viac o 1,5 tisíca osôb. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Na druhej priečke sú občania Srbska, ktorých prišlo za prácou na Slovensko 4,2 tisíca. Oproti septembru vlaňajška tak počet občanov Srbska pracujúcich na Slovensku stúpol o 3,5 tisíca. Nasleduje Česká republika, ktorá zaznamenala na konci minulého mesiaca 3,9 tisíca svojich občanov pracujúcich na Slovensku, čo je medziročne viac o 918 ľudí.

Každý tretí cudzinec na Slovensku pracoval ku koncu minulého mesiaca v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 10 tisíc cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý koncom septembra zaevidoval vyše 4,7 tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Čadci vykázal vyše 1,1 tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len traja cudzí štátni príslušníci pracovali v septembri v okrese Gelnica.

#práca
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk