Taxíky firmám šetria čas aj peniaze

Firmy čoraz častejšie využívajú jazdy taxíkmi namiesto firemných áut. Dôvodom rastu záujmu podnikateľov o taxi služby sú nielen nižšie náklady, ale aj získanie času či benefitu pre pracovníkov. Zamestnanec firmy priemerne mesačne využije taxík na pracovné jazdy približne desaťkrát.

Taxi
Ilustračné foto.
Autor:

Takmer štvrtinu jázd cez taxi aplikáciu LIFTAGO tvoria firemní zákazníci. Najviac firiem pribudlo začiatkom roka. „Do programu pre bussines klientov sa počas jeho polročného fungovania zapojilo už vyše 100 firiem. Taxi aplikáciu využívajú nielen veľké spoločnosti  so stovkami zamestnancov, ale aj menšie firmy, živnostníci a startupy. Podľa prieskumu firmy najčastejšie využívajú taxíky na jazdy počas dňa na stretnutia s klientmi. Firmám zasielame prehľadný mesačný výpis jázd s faktúrou a zodpovedný pracovník či majiteľ firmy si môže kedykoľvek prezrieť aktuálny stav jázd vo svojom konte. Nemusí zbierať bločky. Firmy tak šetria čas na administratívu aj obvolávanie voľných taxislužieb, všetky dostupné taxíky majú totiž v mobilnej aplikácii. Časy čakania na taxík sú od 5 do 10 minút,“ uviedol Tomáš Sroka, šéf LIFTAGO na Slovensku.

Dôvod záujmu firiem o jazdenie taxíkmi súvisí aj s čoraz vyššími nákladmi na parkovanie. Hustá doprava či rozkopané ulice neumožňujú odstaviť či zaparkovať auto, čo spôsobuje manažérom ponáhľajúcim sa na stretnutie časový stres. Rovnako je pre firmy nevýhodné prenajať si stabilné parkovacie miesto v centre mesta, ktoré je drahšie než jazda taxíkom. „Keďže nemáme služobné autá, na stretnutia s klientmi v Bratislave, Prahe a Brne využívame najmä taxíky. Vďaka business programu nemusíme mať pri jazde taxíkmi pri sebe hotovosť či platobnú kartu. Za jazdy platíme jednorazovo po skončení mesiaca na základe faktúry, čo nám šetrí čas,“ uviedol Marek Vidovič, obchodný riaditeľ spoločnosti Modrý koník, s.r.o.

Čítajte viac

Výhodou spomínanej taxi aplikácie je, že aj firmy si môžu vybrať vodiča podľa ceny, typu auta, blízkosti či hodnotenia vodiča. „Unikátny systém tzv. trhoviska jázd už prináša svoje prvé ovocie. Keďže jedným z kritérií výberu ponuky vodiča je aj cena, vzájomná konkurencia vodičov a ich stúpajúci počet spôsobili, že v posledných mesiacoch výrazne klesajú ceny jazdenia našimi taxíkmi. Zároveň vzrástlo priemerné hodnotenie vodičov na skvelých 4,9 hviezdičky z maximálnych piatich, čo nás veľmi teší,“ dodal Tomáš Sroka.

Výhody využívania taxíkov pre firmy:

  • možnosť výberu z ponúk vodičov podľa ceny, času dojazdu, auta či hodnotenia vodiča
  • priemerný dojazd do 6 minút
  • ľahké objednanie cez aplikáciu v smartfóne
  • šetrenie času pri hľadaní voľného taxíka cez dispečingy
  • nízka administratíva vďaka prehľadnému mesačnému online reportu
  • odpadajú starosti s hľadaním voľného parkovacieho miesta v centre mesta
  • odpadajú náklady na parkovanie
© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

penazenka, peniaze

Dá sa preniesť dávka v nezamestnanosti do zahraničia?

24.03.2017 07:00

Vo všeobecnosti platí, že ak poberáte dávky v nezamestnanosti, musíte sa zdržiavať v krajine, v ktorej sú vám dávky vyplácané.

nezamestnaný, nezamestnanosť, odvody, práca

Pravidlá evidencie na úradoch práce budú prísnejšie

23.03.2017 07:30

Slovensko po poklese nezamestnanosti na viac ako osemročné minimum sprísni podmienky pre evidenciu ľudí na úradoch práce.

kuchár, robota, práca, zamestanie, varenie

Práca v zahraničí láka najmä odborníkov a špecialistov

23.03.2017 06:00

Ochota ľudí vycestovať za prácou do zahraničia je v krajinách Európy pomerne vysoká. Iba traja z desiatich zamestnancov vylučujú možnosť zárobku v zahraničí.

oheň, viking, Škótsko,

Pri Trnave horí skládka komunálneho odpadu

26.03.2017 18:49

Požiar skládky komunálneho odpadu na Zavarskej ceste v Trnave už šesť hodín likvidujú trnavskí hasiči.

Minister financií Wolfgang Schäuble

Schäuble: Erdogan napáchal škody, ktoré sa budú naprávať roky

26.03.2017 18:37

Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble vyhlásil, že Recep Tayyip Erdogan svojou rétorikou v spore spôsobuje škody, ktoré bude treba naprávať roky.

Lukašenko, Minsk, Bielorusko

USA a EÚ vyzvali Minsk k oslobodeniu demonštrantov

26.03.2017 17:33

USA vyzvali bieloruský režim, aby oslobodil všetkých zadržaných účastníkov sobotňajších demonštrácií a zaručil občanom slobodu zhromažďovania a slobodu slova.

žena, alkohol, drink, víno, červené, party, oslava, prípitok

Boháči začali investovať do vína

26.03.2017 17:00

Čoraz viac milionárov hľadá alternatívne investičné príležitosti, do ktorých vložia svoje peniaze. Peniaze vkladajú aj do obrazov či drahých vín.