Chyby pri podávaní prihlášky na vysokú školu

Nedostatkov pri podávaní prihlášok na vysoké školy môže byť viacero. Vybrali sme päť najčastejších. Vyhnite sa im a ušetríte si nielen čas, ale aj nervy a peniaze.

Zabudnuté maturitné vysvedčenie

Ak sa hlásite elektronicky, systém vás pri vypĺňaní údajov upozorní na prípadnú chybu alebo na potrebné údaje, ktoré ste zabudli vyplniť. Maturanti majú povinnosť priniesť dodatočne do stanoveného dátumu maturitné vysvedčenie. Často sa na to zabúda, a preto mnohé školy vychádzajú v ústrety a upozorňujú ich na túto povinnosť v listoch, keď ich pozývajú na prijímacie skúšky.

Chýbajú niektoré doklady

Vyplnenú a podpísanú prihlášku odošlite poštou ako doporučenú zásielku spolu s požadovanými prílohami a dokladom o zaplatení poplatku za prijímacie konanie na adresu fakulty.
Prihlášku je možné podať aj osobne v podateľni fakulty. V takomto prípade si však treba hneď vyžiadať potvrdenie o podaní prihlášky s dátumom, pečiatkou školy a podpisom zodpovedného pracovníka.

Viac o prijímačkách

Bez papierovej je elektronická prihláška neplatná

Elektronická prihláška musí byť doplnená ešte jej vytlačenou papierovou formou. Musíte ju doručiť na študijné oddelenie čo najskôr po jej zadaní do systému, najneskôr však do stanoveného termínu na podávanie prihlášok. K vytlačenej forme je potrebné doložiť všetky požadované doklady a dokumenty. Bez dodanej papierovej prihlášky je podaná iba elektronická prihláška neplatná.

Neplatný termín

Rozhoduje dátum pečiatky pošty. Dávajte si pozor na vyplnenie všetkých kolónok v prihláške, ak je neúplná, respektíve uchádzač nedoloží predpísané doklady, po termíne na podávanie prihlášok školy už nekontaktujú uchádzačov na doplnenie dokladov, ale prihláška bude považovaná za neúplnú a uchádzač bude neprijatý pre nedodanie podkladov.

Nezabudnite sa podpísať

Nepodpísaná prihláška je neplatná, preto si dávajte na to dobrý pozor.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

pracant, študent, brigáda

Prečo začať pracovať pri štúdiu?

17.02.2017 07:00

Na vysokej škole získate množstvo teoretických poznatkov. V závislosti od budúcej profesie potom niektoré poznatky využijete, niektoré zabudnete.

dievča, štúdium, banka, úver,

Banky poskytujú vysokoškolákom úvery aj účty

16.02.2017 07:00

ČSOB ponúka študentský FUN účet pre mladých od 15 až do 28 rokov. Mladí do 19 rokov ho získajú automaticky bez poplatku.

vysoké školy, univerity, pôžička

Študenti si môžu požičať na štúdium od štátu

15.02.2017 07:00

Študenti, ktorí nemajú dostatok vlastných prostriedkov a nezískali štipendium, si môžu skúsiť požičať peniaze od štátu.

platan, budatín

Platan z Budatína bojuje o titul Európsky strom roka

21.02.2017 08:00

Ešte týždeň môžeme hlasovať o európsky strom roka. Medzi finalistami je aj platan javorolistý, ktorý už 270 rokov rastie pri Budatínskom hrade neďaleko Žiliny.

voľby, Krym

Kremeľ odmietol mierový plán na prenájom Krymu

21.02.2017 07:55

Kremeľ poprel akýkoľvek podiel na údajnom mierovom pláne pre Ukrajinu, ktorý zostavil ukrajinský opozičný poslanec s dvoma poradcami prezidenta USA Donalda Trumpa.

Opel Insignia Grand Sport - 2017

O prevzatí značky Opel automobilkou PSA rokujú aj vlády

21.02.2017 07:55

Francúzska skupina PSA zatiaľ neposkytla Berlínu záruky, že v prípade kúpy značky Opel zachová všetky továrne a pracovné miesta v Nemecku.

ukrajina, protest, kyjev,

Kyjev dostal v Mníchove studenú sprchu

21.02.2017 07:34

Spojené štáty nemenia pohľad na ukrajinskú krízu, trvajú na suverenite a územnej celistvosti európskych štátov," vyhlásil americký viceprezident Mike Pence.

Portal VS