Chyby pri podávaní prihlášky na vysokú školu

Nedostatkov pri podávaní prihlášok na vysoké školy môže byť viacero. Vybrali sme päť najčastejších. Vyhnite sa im a ušetríte si nielen čas, ale aj nervy a peniaze.

Zabudnuté maturitné vysvedčenie

Ak sa hlásite elektronicky, systém vás pri vypĺňaní údajov upozorní na prípadnú chybu alebo na potrebné údaje, ktoré ste zabudli vyplniť. Maturanti majú povinnosť priniesť dodatočne do stanoveného dátumu maturitné vysvedčenie. Často sa na to zabúda, a preto mnohé školy vychádzajú v ústrety a upozorňujú ich na túto povinnosť v listoch, keď ich pozývajú na prijímacie skúšky.

Chýbajú niektoré doklady

Vyplnenú a podpísanú prihlášku odošlite poštou ako doporučenú zásielku spolu s požadovanými prílohami a dokladom o zaplatení poplatku za prijímacie konanie na adresu fakulty.
Prihlášku je možné podať aj osobne v podateľni fakulty. V takomto prípade si však treba hneď vyžiadať potvrdenie o podaní prihlášky s dátumom, pečiatkou školy a podpisom zodpovedného pracovníka.

Viac o prijímačkách

Bez papierovej je elektronická prihláška neplatná

Elektronická prihláška musí byť doplnená ešte jej vytlačenou papierovou formou. Musíte ju doručiť na študijné oddelenie čo najskôr po jej zadaní do systému, najneskôr však do stanoveného termínu na podávanie prihlášok. K vytlačenej forme je potrebné doložiť všetky požadované doklady a dokumenty. Bez dodanej papierovej prihlášky je podaná iba elektronická prihláška neplatná.

Neplatný termín

Rozhoduje dátum pečiatky pošty. Dávajte si pozor na vyplnenie všetkých kolónok v prihláške, ak je neúplná, respektíve uchádzač nedoloží predpísané doklady, po termíne na podávanie prihlášok školy už nekontaktujú uchádzačov na doplnenie dokladov, ale prihláška bude považovaná za neúplnú a uchádzač bude neprijatý pre nedodanie podkladov.

Nezabudnite sa podpísať

Nepodpísaná prihláška je neplatná, preto si dávajte na to dobrý pozor.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Študent, euro

Z akých zdrojov možno financovať štúdium

18.03.2017 06:00

Prinášame možnosti, akými rôznymi spôsobmi je možné štúdium na vysokej škole financovať.

študent

Národné porovnávacie skúšky nahrádzajú prijímacie skúšky

17.03.2017 06:00

NPS sú písomné testy, ktoré môžu buď dopĺňať, alebo celkom nahradiť prijímacie skúšky na vysokú školu.

študenti

Vyberáte si vysokú školu? Kam ešte možno podať prihlášku?

16.03.2017 06:00

Väčšina vysokých škôl uzavrela možnosť podať prihlášku na štúdium už 28. februára. Stále však zostáva dostatok škôl, kde sa ešte môžete prihlásiť.

oheň, viking, Škótsko,

Pri Trnave horí skládka komunálneho odpadu

26.03.2017 18:49

Požiar skládky komunálneho odpadu na Zavarskej ceste v Trnave už šesť hodín likvidujú trnavskí hasiči.

Minister financií Wolfgang Schäuble

Schäuble: Erdogan napáchal škody, ktoré sa budú naprávať roky

26.03.2017 18:37

Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble vyhlásil, že Recep Tayyip Erdogan svojou rétorikou v spore spôsobuje škody, ktoré bude treba naprávať roky.

Lukašenko, Minsk, Bielorusko

USA a EÚ vyzvali Minsk k oslobodeniu demonštrantov

26.03.2017 17:33

USA vyzvali bieloruský režim, aby oslobodil všetkých zadržaných účastníkov sobotňajších demonštrácií a zaručil občanom slobodu zhromažďovania a slobodu slova.

žena, alkohol, drink, víno, červené, party, oslava, prípitok

Boháči začali investovať do vína

26.03.2017 17:00

Čoraz viac milionárov hľadá alternatívne investičné príležitosti, do ktorých vložia svoje peniaze. Peniaze vkladajú aj do obrazov či drahých vín.

Portal VS